Вернуться   Форум Христиан » Форум Христиан » Православие » Молитвы

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
  post #1  
Старый 27.03.2009, 00:05
Аватар для Edward
Edward Edward вне форума
Senior Member
 
About
Регистрация: 05.02.2009
Сообщений: 2,489
По умолчанию МОЛИТВЫ ПО ПРОСЬБЕ УЧАСТНИКОВ.

Молитва о вразумлении и наставлении об истине и благодати

"Господь милосердный, сжалься надо мной и не дай мне погибнуть! Я невежествен(на), не имею дара различения и разсуждения, и не могу сам(а) узнать, где нынче есть истина и благодать. Каждый говорит, что у него или у них. Я хочу лишь Тебе угождать и лишь Твою волю творить. Помоги мне, грешному(ой), и вразуми меня, где Твоя истина и благодать? Есть ли она в церкви, именующей себя "РПЦ МП"? Или она в Церкви Иоанна Богослова, и прав отец Олег Моленко, и материалы его сайта истинны, богоугодны и благодатны, и ведут ко спасению? О Боже мой, вразуми меня, помраченного(ую), и не дай погибнуть во тьме неведения или похулить Твою Благодать!"

Будьте с теми, с кем вы искренне смеетесь!
Ответить с цитированием
  post #2  
Старый 27.03.2009, 21:11
Аватар для Edward
Edward Edward вне форума
Senior Member
 
About
Регистрация: 05.02.2009
Сообщений: 2,489
По умолчанию

Молитва благоверному князю Даниилу Московскому
Церкве Христовы похвало, высокая града Москвы стено необоримая, державы Российския Божественное утверждение, преподобие княже Данииле, к раце мощей твоих притекающе, усердно молим тя: призри на нас, память твою воспевающих, пролей теплое твое ходатайство ко Спасу всех, яко да утвердит миром страну нашу, грады и веси ея и обитель сию добре да сохранит, благочестие и любовь в людях твоих насаждая, злобу же, междоусобие и нравов развращение искореняя; всем же нам вся благая ко временному животу и вечному спасению даруй молитвами твоими, яко да прославляем дивнаго во святых Своих Христа Бога нашего во веки веков. Аминь.

Будьте с теми, с кем вы искренне смеетесь!
Ответить с цитированием
  post #3  
Старый 27.03.2009, 21:13
Аватар для Edward
Edward Edward вне форума
Senior Member
 
About
Регистрация: 05.02.2009
Сообщений: 2,489
По умолчанию

Молитва в желании обрести свое жилище
Об обретении своего жилища следует молитвенно обращаться к Даниилу Московскому, святому благоверному князю (4/17 марта). Из четырех сыновей св. Александра Невского только самый младший, Даниил, вполне освоил христианское благочестие своего отца. Именно ему была предназначена Господом высокая будущность.
(молитву, чтоб обрести желище, смотреть ниже)

Будьте с теми, с кем вы искренне смеетесь!
Ответить с цитированием
  post #4  
Старый 27.03.2009, 21:14
Аватар для Edward
Edward Edward вне форума
Senior Member
 
About
Регистрация: 05.02.2009
Сообщений: 2,489
По умолчанию

укрепи нашу немощь, огради нас от грехопадений, возгрей в нас святую любовь ко Господу и ревность о спасении нашем подаждь нам и направи стопы наша к деланию заповедей Христовых. Тем же смиренно просим тебя, блаженная Ксение, испроси нам молитвами твоими прощение грехов, исправление жития нашего, от болезней и всяких недугов исцеление, от наветов и козней диавольских избавление, паче же спасение душам нашим подаждь и небесных благ восприятия сподоби благодатью и человеколюбием Пресвятыя Троицы, Отца и Сына и Святаго Духа, во веки веков. Аминь.

Будьте с теми, с кем вы искренне смеетесь!
Ответить с цитированием
  post #5  
Старый 27.03.2009, 21:16
Аватар для Edward
Edward Edward вне форума
Senior Member
 
About
Регистрация: 05.02.2009
Сообщений: 2,489
По умолчанию

Молитва о всякой семейной бытовой нужде
Исцеление больных, устройство на работу, на службу, помощь в замужестве дочерей и устройстве детей, покровительство в судебных делах... Огромное число случаев благодатной помощи в подобных обстоятельствах мы находим при обращении к святой блаженной Ксении Петербургской (24 января/6 февраля).
Молитва ко святой блаженной Ксении Петербургской
О, святая блаженная Ксение! Услыши нас, молящихся тебе и призывающих в помощь скорое предстательство твое. Поминай нас у престола Вседержителева и не престай молися о нас ко Христу Богу. Не презри моления нашего и не остави нас, к тебе прибегающих, но руководи нас к небесному отечеству дарованною тебе от Бога силою:
* (продолжение молитвы смотреть ниже)

Будьте с теми, с кем вы искренне смеетесь!
Ответить с цитированием
  post #6  
Старый 27.03.2009, 21:51
Аватар для Edward
Edward Edward вне форума
Senior Member
 
About
Регистрация: 05.02.2009
Сообщений: 2,489
По умолчанию

В житии твоем на земли ты был еси пристанище всем сущим во всякой беде и нужде, обидимым и недугующим, и ни един от притекавших к тебе и просивших у тебе милости лишен бысть твоея благостыни. Тожде и ныне, царствуя со Христом на Небеси, яви всем покланяющимся пред честною твоею иконою и молящимся о помощи и заступлении. Не точию сам ты творил еси милость безпомощным, но и сердца других воздвигал еси ко утешению немощных и ко призрению убогих. Подвигни убо и ныне сердца верных к заступлению сирых, ко утешению скорбящих и успокоению неимущих. Да не оскудевают в них дары милости, паче же да вселится в них и в дому сем, призревающем страждущих, мир и радость о Дуxе Святе, во славу Господа и Спаса нашего Иисуса Христа, во веки веков. Аминь.

Будьте с теми, с кем вы искренне смеетесь!
Ответить с цитированием
  post #7  
Старый 27.03.2009, 21:53
Аватар для Edward
Edward Edward вне форума
Senior Member
 
About
Регистрация: 05.02.2009
Сообщений: 2,489
По умолчанию

Hе престай, моляся ко Господу о всех с верою притекающих к тебе! Ты, преисполнен сый Христовы любв и и благости, явился еси яко чудный чертог добродетели милосердия и стяжал еси себе имя "милостивый". Ты был еси яко река, непрестанно текущая щедрыми милостьми и всех жаждущих обильно напаяющая. Веруем, яко по переселении от земли на небо, усугубися в тебе дар благодати сея и яко соделался еси неисчерпаемый сосуд всякия благостыни. Сотвори убо твоим ходатайством и заступлением пред Богом “всякия утехи”, да вси, прибегающий к тебе, обретают мир и безмятежие: даруй им утешение в печалех временных и пособие в нуждах житейских, всели в них надежду вечнаго упокоения во Царствии Небеснем.
* (ниже смотреть продолжение молитвы)

Будьте с теми, с кем вы искренне смеетесь!
Ответить с цитированием
  post #8  
Старый 27.03.2009, 22:10
Аватар для Edward
Edward Edward вне форума
Senior Member
 
About
Регистрация: 05.02.2009
Сообщений: 2,489
По умолчанию

О помощи в бедности и нужде. Святителю Иоанну Милостивому:

Молитва: Святителю Божий Иоанне, милостивый защитниче сирых и сущих в напастех! К тебе прибегаем и тебе молимся, яко скорому покровителю всех ищущих от Бога утешения в бедах и скорбех.
*(ниже смотреть продолжение молитвы)

Будьте с теми, с кем вы искренне смеетесь!
Ответить с цитированием
  post #9  
Старый 06.04.2009, 08:21
Аватар для Edward
Edward Edward вне форума
Senior Member
 
About
Регистрация: 05.02.2009
Сообщений: 2,489
По умолчанию

Молитва Ангелу-хранителю:


Ангеле Божий, хранителю мой святый, на соблюдение мне от Бога с небес данный! Прилежно молю тя: ты мя днесь просвети, и от всякаго зла сохрани, ко всякому деянию настави, и на путь спасения направи. Аминь.

Будьте с теми, с кем вы искренне смеетесь!
Ответить с цитированием
  post #10  
Старый 06.04.2009, 08:25
Аватар для Edward
Edward Edward вне форума
Senior Member
 
About
Регистрация: 05.02.2009
Сообщений: 2,489
По умолчанию

О, злое мое произволение, его же и скоти безсловеснии не творят! Да како возможеши воззрети на мя, или приступити ко мне, аки ко псу смердящему? Которыма очима, Ангеле Христов, воззриши на мя, оплетшася зле во гнусных делах? Да како уже возмогу отпущения просити горьким и злым моим и лукавым деянием, в няже впадаю по вся дни и нощи и на всяк час? Но молюся ти припадая, хранителю мой святый, умилосердися на мя грешнего и недостойного раба твоего , буди ми помощник и заступник на злаго моего сопротивника, святыми твоими молитвами, и Царствия Божия причастника мя сотвори со всеми святыми, всегда, и ныне, и присно, и во веки веков. Аминь.

Будьте с теми, с кем вы искренне смеетесь!
Ответить с цитированием
Ответ

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Текущее время: 13:27. Часовой пояс GMT +4.
Powered by vBulletin® Version 3.8.6 Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot