Вернуться   Форум Христиан » Свободная тема » Христианские фильмы

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
  post #1  
Старый 06.09.2011, 17:38
Camilla
Guest
 
About
Сообщений: n/a
По умолчанию ПСАЛОМ 90 (ЖИВЫЙ В ПОМОЩИ). Живый в помощи Вышняго, в крове Бога Небеснаго ...

ПСАЛОМ 90 (ЖИВЫЙ В ПОМОЩИ). Живый в помощи Вышняго, в крове Бога Небеснаго водворится. Речет Господеви: Заступник мой еси и Прибежище мое, Бог мой, и уповаю на Него. Яко Той избавит тя от сети ловчи, и от словесе мятежна, плещма Своима осенит тя, и под криле Его надеешися: оружием обыдет тя истина Его. Не убоишися от страха нощнаго, от стрелы летящия во дни, от вещи во тме преходящия, от сряща, и беса полуденнаго. Падет от страны твоея тысяща, и тма одесную тебе, к тебе же не приближится, обаче очима твоима смотриши, и воздаяние грешников узриши. Яко Ты, Господи, упование мое, Вышняго положил еси прибежище твое. Не приидет к тебе зло, и рана не приближится телеси твоему, яко Ангелом Своим заповесть о тебе, сохранити тя во всех путех твоих. На руках возмут тя, да не когда преткнеши о камень ногу твою, на аспида и василиска наступиши, и попереши льва и змия. Яко на Мя упова, и избавлю и: покрыю и, яко позна имя Мое. Воззовет ко Мне, и услышу его: с ним есмь в скорби, изму его, и прославлю его, долготою дней исполню его, и явлю ему спасение Мое.

ПСАЛОМ 90.


Живый в помощи Вышняго,
в крове Бога Небеснаго
водворится. Речет Господеви:
Заступник мой еси
и Прибежище мое,

Бог мой, и уповаю на Него. *

Яко Той избавит тя
от сети ловчи,
и от словесе мятежна, плещма Своима осенит тя,
и под криле Его надеешися:
оружием обыдет тя истина Его.
Не убоишися от страха нощнаго,
от стрелы летящия во дни, *от вещи во тме преходящия,
от сряща, и беса полуденнаго.
Падет от страны твоея тысяща,
и тма одесную тебе,
к тебе же не приближится,
обаче очима твоима смотриши, *и воздаяние грешников узриши.

Яко Ты, Господи, упование мое,
*Вышняго положил еси
прибежище твое.
Не приидет к тебе зло,
и рана не приближится
телеси твоему, яко Ангелом Своим
заповесть о тебе, сохранити тя
во всех путех твоих.
На руках возмут тя,
да не когда преткнеши
о камень ногу твою,
на аспида и василиска
наступиши, и попереши
льва и змия. * *
Яко на Мя упова,
и избавлю
и: покрыю
и, яко позна имя Мое. *

Воззовет ко Мне,
и услышу его:

с ним есмь в скорби, изму его,
и прославлю его,
долготою дней исполню его,
и явлю ему спасение Мое.
Ответить с цитированием
  post #2  
Старый 07.09.2011, 03:52
Iro no Kami
Guest
 
About
Сообщений: n/a
По умолчанию

Самый любимый мой псалом! Ещё будучи не верующим человеком этот псалом, считаю, сохранил мне и моей семье жизнь в Афганистане
Моя сестра, Надежда, от руки переписала его и дала мне, перед вылетом в Кабул(L) (L) (L) , а я постоянно помнила о нём, молилась, зашила его в униформу своего мужа - военного советника, и Гоподь всегда во всех перелётах и командировках хранил его, *моя молитва была услышана,.. Господь сохранил меня, моих детей, а возвратясь в Советский Союз я стала верующим человеком и совершенно поменяла своё мировоззрение.
Именно 90 псалом стал той, стартовой точкой, которая сделала отметину в душе моей и вывела на путь Истины. (L) (L) (L)
Ответить с цитированием
Ответ


Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Текущее время: 11:32. Часовой пояс GMT +4.
Powered by vBulletin® Version 3.8.6 Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot